W niedzielę 15 września w Jezierzycach (pow. słupski) odbyły się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji stanęły zespoły z powiatów: słupskiego, wejherowskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, puckiego, gdańskiego i właśnie kartuskiego. Młodzi strażacy zmagali się w dwóch konkurencjach: w zakresie musztry oraz – klasyfikowanych wspólnie – sztafety z przeszkodami (9 razy 4000 metrów) i ćwiczenia bojowego. W zawodach wystartowały dwie drużyny OSP Sulęczyno: MDP Chłopięca oraz MDP Dziewczęca.

W klasyfikacji generalnej, według regulaminu CTIF, drużyna dziewcząt nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce, z kolei chłopcy uplasowali się tuż za podium. Ponadto zwycięstwo dziewczęcego zespołu daje młodym zawodniczkom możliwość startu w przyszłorocznym turnieju na szczeblu ogólnopolskim.

– Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne zaangażowanie samych zawodników oraz osób, które zajmowały się ich przygotowaniem. Niewątpliwie jest to największy sukces w historii OSP Sulęczyno.