W niedzielę 4 września br. w Stężycy przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W tym roku o tytuł najsprawniejszej młodzieżowej drużyny w powiecie kartuskim stanęli młodzi strażacy, w sumie 32 najlepsze reprezentacje z poszczególnych gmin.
Młodzi zawodnicy mieli do wykonania musztrę, następnie rywalizowali w konkurencji sztafety pożarniczej oraz sprawdzili się w ćwiczeniu bojowym. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że żeńska drużyną MDP OSP Sulęczyno w kategorii 12-15 lat, zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przed dziewczynami już niebawem kolejne wyzwanie-18 września br. wezmą udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych wg regulaminu CTiF. Zawodniczki będą bronić tytułu mistrzyń województwa, po który sięgnęły w roku 2019.

/zdj. OSP Sulęczyno/