Jedna osoba w wyniku odniesionych obrażeń została przetransportowana do szpitala w skutek zdarzenia drogowego z udziałem 5 samochodów osobowych na trasie Sulęczyno – Klukowa Huta. Do zdarzenia doszło w dniu 15 listopada w godzinach popołudniowych.  W działaniach udział brały dwa zastępy OSP Sulęczyno, zastęp OSP Mściszewice oraz zastęp JRG Kartuzy i Zespół Ratownictwa Medycznego. Swoje czynności wyjaśniające w późniejszym etapie prowadziła również Policja.

Ze wstępnych ustaleń Policji, jeden z kierujących samochodem osobowym nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wypadł ze swojego pasa ruchu uderzając w prawidłowo jadące samochody z naprzeciwka. Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 5 samochodów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej, dokonano pełnego zabezpieczenia terenu działań następnie przeprowadzono rozpoznanie pod kątem ratowniczym wśród uczestników zdarzenia, odłączono akumulatory oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych. Udzielono również pomocy medycznej najciężej rannemu uczestnikowi zdarzenia – mężczyźnie w wieku ok. 19 lat.

zdj. OSP Sulęczyno