W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy OSP Sulęczyno również pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom starszym. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz lokalnym samorządem terytorialnym.

W dniu dzisiejszym tj. 5.02.2021 r. pierwsza osoba, która nie była w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, miała okazję skorzystać z naszej pomocy na terenie gminy Sulęczyno.

Przypominamy, że ze specjalnego transportu mogą skorzystać osoby posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, a także osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia trudności w dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Zapotrzebowanie na transport można zgłosić pod ogólnopolskim numerem infolinii o szczepieniach 989. Możliwa jest także rejestracja przez internet.

/Zdj. OSP Sulęczyno/