W dniu 11 września 2019 roku odbył się ostatni cykl spotkań informujących o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla. W czasie spotkań uczniowie uzyskali informację skąd bierze się czad i dlaczego jest tak niebezpieczny.

Każde spotkanie było podzielone na kilka etapów:
• Grupy największego ryzyka
• Jak zapobiegać zatruciu
• Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla
• Jak pomóc przy zatruciu tlenkiem węgla

Odwiedziliśmy wszystkie 6, 7 i 8 klasy Szkół Podstawowych z Gminy Sulęczyno. Łącznie w spotkaniach wzięło udział ponad 200 dzieci. Część uczniów została wyposażona w czujniki tlenku węgla. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki dotyczące tlenku węgla. Dodatkowo zakupiliśmy detektor wielogazowy, który będzie na wyposażeniu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie.
Spotkania prowadzili nasi druhowie w ramach wolontariatu. Całość projektu była realizowana w ramach zadania publicznego pt. STOP dla czadu z Gminą Sulęczyno .

/Zdj. OSP Sulęczyno/