W niedzielę, 18 września w Jezierzycach (pow. Słupski), odbyły się VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP OSP wg międzynarodowego regulaminu CTiF. W zawodach udział wzięły zespoły – zwycięzcy w swoich kategoriach z poszczególnych powiatów na terenie województwa pomorskiego. Powiat kartuski w kategorii dziewcząt , reprezentowała MDP przy OSP Sulęczyno. Młode zawodniczki z Sulęczyna ostatecznie zajęły II miejsce w klasyfikacji generalnej oraz II miejsce w konkurencji musztry.

Zawody według międzynarodowego regulaminu CTIF składają się z dwóch części:

  • rozwinięcia bojowego
  • biegu sztafetowego na 400 m z przeszkodami

Dodatkową konkurencją, osobno punktowaną była konkurencja musztry.

Nagrody zwycięskim drużynom wręczał m.in. Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku nadbryg. Piotr Socha. Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku Marek Buza. W otwarciu zawodów wziął udział rzecznik rządu Piotr Müller.