Do groźnego w skutkach pożaru doszło w nocy z środy na czwartek w miejscowości Widna Góra gm. Sulęczyno. Całkowitemu spaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Dodatkowo w wyniku prowadzonych działań gaśniczych częściowemu  zalaniu uległy pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku.

Pierwsze przybyłe na miejsce zastępy zastały w pełni rozwinięty pożar poddasza budynku, a ich główne działania skupiły się na szczegółowym rozpoznaniu ratowniczym pod kątem osób poszkodowanych. W budynku łącznie przebywało kilkanaście osób w tym małe dzieci, które przed przybyciem pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zdołały o własnych siłach opuścić obiekt.

W działaniach udział brały zastępy:

  • OSP Sulęczyno
  • OSP Mściszewice
  • OSP Kistowo
  • OSP Gowidlino
  • OSP Sierakowice
  • JRG Kartuzy

Przyczynę pożaru ustala Policja jednaj z dużą dozą prawdopodobieństwa można uznać, że zwarcie instalacji elektrycznej w budynku przyczyniło się do powstania pożaru.

/zdj. OSP Sulęczyno/