W nocy z 18 na 19 listopada miał miejsce pożar budynku inwentarskiego w m. Podjazy (gm. Sulęczyno).Mimo szybko podjętej akcji gaśniczej obiekt o powierzchni 1300 m kw. wewnątrz uległ niemal całkowitemu spaleniu i nie nadaje się do dalszego użytkowania. Budynek był przygotowywany na przyjęcie drobiu do chowu ściółkowego.
O zdarzeniu zostaliśmy poinformowani po godz. 2 w nocy. W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów, ogień obejmował całe wnętrze kurnika. Nasze działania w pierwszej fazie skupiły się na podjęciu działań gaśniczych w obronie przylegającego bezpośrednio do kurnika budynku gospodarczego z równoczesnym rozpoznaniem ratowniczym pod kątem potencjalnych osób poszkodowanych. Straty wstępnie oszacowano na kwotę około miliona złotych. Przyczynę pożaru ustala policja
W działaniach gaśniczych wzięło udział 13 zastępów straży pożarnej, w tym zastępy z
– JRG Kartuzy
– OSP Sulęczyno
– OSP Kistowo
– OSP Mściszewice
– OSP Sierakowice
– OSP Kamienica Królewska
– OSP Gowidlino
– OSP Tuchlino
Działania na miejscu zdarzenia trwały prawie sześć godzin.

/zdj. OSP Sulęczyno/