26 grudnia br. w godzinach popołudniowych, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie  zostali zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w m. Mściszewice.
Działania Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia, polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, ograniczeniu rozwoju pożaru oraz obronie zagrożonego budynku mieszkalnego, następnie lokalizacji pożaru oraz dokładnym przeglądzie pogorzeliska.
Ze względu na zagrożone mienie o znacznej wartości (dom mieszkalny), na miejsce zdarzenia oprócz zastępów z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Mściszewicach  i z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z KP PSP w Kartuzach zadysponowano również:
– zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z KP PSP w Kościerzynie
– zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stężycy.
Szczęśliwie w zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

/Zdj. OSP Sulęczyno/