Obóz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Sulęczyno

Wzorem lat ubiegłych, Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie w ostatnich dniach sierpnia była organizatorem obozu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Sulęczyno.  Był to czas nie tylko wypoczynku, ale również intensywnych ćwiczeń fizycznych przygotowujących drużyny do startu w zawodach pożarniczych wg. regulaminu CTiF, szerzenia profilaktyki przeciwpożarowej oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

Nasze zgrupowanie miało miejsce na terenie ośrodka wczasowego „Łódzki” w miejscowości Rychnowy niedaleko Człuchowa. Czas obozu został podzielony na tematyczne bloki, które pozwoliły jego uczestnikom nie tylko poprawić technikę i kondycję fizyczną, w kontekście przyszłych startów w zawodach pożarniczych, ale również przedstawiono im zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową i statutowe zadania Straży Pożarnej.

Ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów bez których obóz ten nie mógłby się odbyć. Wierzymy, że ta ciężka i żmudna praca w przyszłości zaprocentuje, a Ci młodzi wspaniali ludzie będą w pełni wartościowymi strażakami – ratownikami w szeregach OSP z gminy Sulęczyno.