13 sierpnia br. na terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP z terenu Gminy Sulęczyno. Do walki o miano najlepszych przystąpili druhowie z OSP Sulęczyno, OSP Mściszewice i OSP Kistowo – łącznie 17 drużyn, w tym trzy dziecięce drużyny pożarnicze.
Zawodnicy zmierzyli się w:
 • musztrze,
 • sztafecie pożarniczej,
 • ćwiczeniu bojowym,
 • ćwiczeniu alarmowo-bojowym.
Wyniki Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych:
Członkowie czynni – klasyfikacja końcowa:
 1. miejsce – OSP Kistowo
 2. miejsce – OSP Sulęczyno
 3. miejsce – OSP Mściszewice
Członkowie czynni – ćwiczenie alarmowo-bojowe:
 1. miejsce – OSP Mściszewice
MDP Męska 12-15 lat – klasyfikacja końcowa:
 1. miejsce – OSP Mściszewice
 2. miejsce – OSP Kistowo
 3. miejsce – OSP Sulęczyno
MDP Męska 15-18 lat – klasyfikacja końcowa:
 1. miejsce – OSP Sulęczyno
 2. miejsce – OSP Kistowo
MDP Żeńska 12-15 lat – klasyfikacja generalna:
 1. miejsce – OSP Mściszewice
 2. miejsce – OSP Sulęczyno
 3. miejsce – OSP Kistowo
MDP Żeńska – 15-18 lat – klasyfikacja generalna:
 1. miejsce – OSP Kistowo
Drużyna żeńska – klasyfikacja końcowa:
 1. miejsce – OSP Sulęczyno
 2. miejsce – OSP Kistowo
Zawodom towarzyszył piknik strażacki, na którego uczestników czekało wiele atrakcji. Ponadto swoja obecnością na zawodach zaszczycili nas: wiceminister Marcin Horała i wojewoda Dariusz Drelich Towarzyszyli im Jerzy Barzowski, radny Sejmiku Pomorskiego i Andrzej Leyk, radny powiatu kartuskiego. Samorząd powiatu dodatkowo reprezentował wicestarosta Piotr Fikus i miejscowy radny powiatu Andrzej Potrac. Obecny był również wójt gminy Bernard Grucza i wielu pracowników urzędu. Władze wojewódzkie OSP reprezentował dh Andrzej Roda, wieloletni prezes i komendant gminny.

/zdj. OSP Sulęczyno, Kurier Kaszubski/