W poniedziałek, 4 maja mszą św.  w intencji wszystkich strażaków w kościele pw. św. Trójcy w Sulęczynie rozpoczęto Obchody z okazji  Dnia Strażaka w gminie Sulęczyno. Mszę św. celebrował ks. kanonik Andrzej Karliński – Proboszcz Parafii w Sulęczynie, który podkreślił w homilii, że „Strażak tak jak Dobry Pasterz, zostawia swoją codzienność, swoje obowiązki i biegnie tam, gdzie jest bardziej potrzebny, biegnie z pomocą. Idzie po to, aby dać świadectwo miłości bliźniego. Staje w obronie życia”.

Tegoroczny dzień strażaka, który obchodzono w cieniu pandemii koronawirusa, był dniem szczególnym, ponieważ  jednostka wzbogaciła się o nowy samochód SLRR – VW AMAROK. Zakup samochodu o napędzie szosowo – terenowym, w pełni przygotowanym do działań w trudnym terenie, był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Sulęczyno oraz Starosty Powiatu Kartuskiego.

Z okazji Dnia Strażaka również odznaczono kilku druhów brązową odznaką honorową „zasłużony dla pożarnictwa województwa pomorskiego”. Odznaczeni zostali:

– Prezes – Robert Roda

– Naczelnik – Kazimierz Gliniecki

– Z-ca Naczelnika – Andrzej Piechowski

– Z-ca Naczelnika – Maciej Gawin

Dekoracji odznaczonych dokonał Edmund Kwidziński – dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku.

/zdj. OSP Sulęczyno/