Już po raz kolejny strażacy z trzech powiatów spotkali się na wspólnych ćwiczeniach doskonalących. Była to już XVII edycja ćwiczeń w których udział brali strażacy z gminy Sulęczyno, Lipusz, Parchowo i Studzienice. Tematem tegorocznych ćwiczeń był pożar lasu o przeważającym drzewostanie iglastym. Dodatkowym problemem dla strażaków były trudne warunki terenowe, głównie duże przewyższenie terenu ćwiczeń, co w znacznym stopniu utrudniało działania strażaków.

Ćwiczenia odbył się w Leśnictwie Parchowo. Scenariusz przewidywał spowolnienie rozwoju pożaru poszycia leśnego oraz budowę magistrali wodnej od punktu czerpania wody, który zlokalizowany był na pobliskiej rzece Słupi i zapewnienia ciągłości przesyłu wody do stanowisk gaśniczych w celu lokalizacji i ugaszenia zarzewi ognia. Wszystkie cele ćwiczeń osiągnięto.

Po ćwiczeniach, z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia, strażacy w trakcie wspólnego posiłku, połamali się opłatkiem i złożyli świąteczne oraz noworoczne życzenia.

 

/zdj. OSP Sulęczyno/