W dniach 17 – 27 lipca br. w miejscowości Wambierzyce (pow. Kłodzki) na terenie Obozu Szkoleniowego Młodzieżowych Drużyny Pożarniczych Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego, odbyło się zgrupowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dziewcząt OSP Sulęczyno.
Głównym celem Obozu było przygotowanie fizyczne dziewcząt do udziału w Mistrzostwach Polski MDP wg regulaminu CTiF, które w dniach 27 – 29 sierpnia odbędą się w Koninie. Zawodniczki poza ćwiczeniami korzystały również z lokalnych atrakcji których można doświadczyć przebywając na terenie Kotliny Kłodzkiej. Młode adeptki pożarnictwa odbyły również szkolenie z zakresu posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym czy zgłębiły wiedzę z zakresu rozwoju pożaru oraz organizacji działań ratowniczych i wyposażenia technicznego, które można spotkać w jednostkach Straży Pożarnej.
Wszyscy cali i zdrowi, choć trochę zmęczeni wrócili do Sulęczyna, gdzie w następnych tygodniach będą doskonalić formę przed zawodami.