Nasza jednostka odznaczona Złotym Znakiem Związku OSP RP

9 września 2017 r. w Warszawie w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego obradował XIV Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W trakcie obrad dokonano odznaczenia Złotym Znakiem Związku OSP RP 18 jednostek OSP. Jedną z tych jednostek była Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie.

Złoty Znak Związku jest najwyższym odznaczeniem, którym za swą długoletnią działalność odznaczona została Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie. Jest to dowód uznania za ciężką pracę strażaków ochotników na rzecz lokalnej społeczności.

„Zostaliśmy uhonorowani najwyższym odznaczeniem Związku OSP RP. Jest to dla nas duże wyróżnienie, że znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych jednostek. To odznaczenie jest docenieniem i podziękowaniem dla wszystkich strażaków, którzy walczyli ze skutkami nawałnicy z nocy z 11 na 12 sierpnia oraz za całokształt działalności jednostki” podkreślił w swojej wypowiedzi Komendant Gminny ZOSP RP dh Andrzej Roda.

/Zdj. OSP Sulęczyno/