Ćwiczenia strażaków z 3 powiatów

Już po raz kolejny strażacy z trzech granicznych powiatów (pow. Kartuskiego, pow. Bytowskiego, pow. Kościerskiego) spotkali się na wspólnych ćwiczeniach oraz podsumowali kończący się rok i złożyli sobie świątecznonoworoczne życzenia.

W tym roku gospodarzem ćwiczeń była gm. Lipusz – pow. Kościerski. Organizatorzy przygotowali 2 epizody, ściśle powiązane z taktyką działań gaśniczych.

I epizod miał na celu sprawdzenie teoretycznego oraz praktycznego przygotowania strażaków do przesyłania wody na duże odległości. Głównym założeniem było dostarczenie odpowiedniej ilości środka gaśniczego w postaci wody do miejsca, gdzie aplikacyjnie wybuchł pożar – teren tartaku w Lipuszu.

II epizod w swoim scenariuszu zawierał założenia taktyczne ściśle powiązane z ewakuacją Zespołu Szkół w Lipuszu oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru wewnątrz jaki i na zewnątrz obiektu.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki OSP z gminy Sulęczyno, Parchowo, Lipusz i Studzienice. Naszą gminę reprezentowały jednostki OSP Sulęczyno, OSP Mściszewice i OSP Kistowo.

/zdj. OSP Sulęczyno/