Kolejny sukces młodych strażaków z Sulęczyna

W dniu 11 czerwca br. w miejscowości Dębnica Kaszubska w powiecie słupskim odbyły się VIII Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze wg. regulaminu CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przedstawicielem powiatu kartuskiego była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sulęczyna, która w składzie:

1. Wierzba Piotr
2. Kunkel Piotr
3. Stencel Sebastian

4. Klasa Krzysztof
5. Orlikowski Filip
6. Mejna Marek
7. Ziegert Michał
8. Malek Jan

9. Jeliński Marcin

10. Karczewski Dawid

wywalczyła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż młodzi strażacy z Sulęczyna zdobyli trzecie miejsce w sztafecie pożarniczej, która wg regulaminu odbyła się na dystansie 400 m z przeszkodami. Sukces ten okupiony został ciężkimi treningami na długo przed samym startem. Swój niewątpliwie duży wkład w ten sukces włożył sztab trenerski w składzie:

– dh Andrzej Piechowski I trener; Z-ca Naczelnika OSP Sulęczyno
– dh Anna Piechowska II trener; skarbnik OSP Sulęczyno

IV miejsce w Wojewódzkich Zawodach Pożarniczych to kolejny sukces miejscowej jednostki OSP.

Na to osiągnięcie miało wpływ zaangażowanie wszystkich członków OSP Sulęczyno oraz ogromny talent miejscowej młodzieży. Podbudowani tym sukcesem pragniemy nadal rozwijać naszą współpracę z lokalną młodzieżą w celu doskonalenia wyszkolenia sportowego i pożarniczego.