Prace przy rozbudowie strażnicy OSP

Od lipca na terenie naszej strażnicy prowadzone są prace budowlano – modernizacyjne. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest dostosowanie warunków lokalowych do naszych potrzeb. Za rok Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie będzie świętowała 100-lecie istnienia. Z tej okazji jednostka ma wzbogacić się o nowy wóz. Problem w tym, że obecne warunki lokalowe są niewystarczające by pomieścić dodatkowy sprzęt.

Prace przy rozbudowie i modernizacji naszej jednostki są już na półmetku. Inwestycję, którą szacuje się na ponad 200 tys. zł, powoli zmierza do finalnego zakończenia. Prace są na etapie bardzo zaawansowanym i trwają na kilku płaszczyznach jednocześnie.

Nasza jednostka nie tylko wzbogaci się o nowy boks garażowy o pow. 90 m2, ale również obejście remizy zostanie w znaczący sposób zmodernizowane. Już powstaje nowe ogrodzenie, a niebawem rozpoczną się prace nad utwardzeniem drogi dojazdowej oraz placu manewrowego przed nowo budowanym garażem. Należy również wspomnieć, że zmodernizowano instalację hydrauliczną oraz elektryczną. Stara instalacja hydrauliczna nie spełniała wymogów, aby można było do niej podłączyć nową cześć garażową. Podobna sytuacja miała miejsce z instalacją elektryczną. Obecnie strażnica wzbogaciła się o dodatkowe oświetlenie nocne przed bramami wyjazdowymi. Wszystko to dodaje niewątpliwego uroku i charakteru Naszej Straży Pożarnej.

Ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów bez których takie tempo prac budowlanych nie byłoby możliwe.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej.

Oceńcie sami jak bardzo się już zmieniliśmy. Wszystko to, by lepiej służyć lokalnej społeczności.