Nieszczęśliwy wypadek motocyklisty w miejscowości Karłowo

Strażacy OSP Sulęczyno w dniu 17.07.2015 r. zostali poinformowani o nieszczęśliwym wypadku z udziałem motocyklisty w miejscowości Karłowo. Na miejsce niezwłocznie udał się jeden zastęp SLRt 08/8 w obsadzie 5 ratowników.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, okazało się że motocyklista z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył czołowo w drzewo. Poszkodowany z licznymi obrażeniami ciała oraz z podejrzeniem obrażeń wewnętrznych znajdował się pod stałą opieką naszych ratowników.  Przybyły na miejsce lekarz ocenił stan poszkodowanego jako ciężki i w celu pilnego transportu do szpitala zalecił zadysponowanie śmigłowca LPR – u.

Nasi druhowie wraz z strażakami z OSP Tuchlino i JRG Kartuzy, sprawdzili a następnie odpowiednio oznakowali lądowisko dla śmigłowca LPR – u. Po wylądowaniu ratowników, pomogli w transporcie poszkodowanego do helikoptera.

W działaniach zaangażowane były 3 zastępy Straży Pożarnej:
– JRG Kartuzy – SLRt 1/1
– OSP Sulęczyno – SLRt 08,8
– OSP Tuchlino – SLRt
oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Sierakowic i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.