Ciężki wypadek drogowy w dniu 4.07.2015

W sobotnie przedpołudnie 4.07, strażacy z Sulęczyna zostali poinformowani o wypadku drogowym na trasie Sulęczyno – Klukowa Huta. Informacja podana przez Dyżurnego Operacyjnego z KP PSP w Kartuzach wskazywała, że doszło do zdarzenia z udziałem jednego samochodu osobowego, w którym prawdopodobnie podróżować mogły dwie osoby. Niezwłocznie do działań wyjechały dwa zastępy z naszego OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji KDR podał meldunek, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki VW Golf, który czołowo uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Potrzebne było również użycie narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia poszkodowanych.

Po ewakuacji poszkodowanych na zewnątrz pojazdu, przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że jeden z poszkodowanych powinien zostać pilnie przetransportowany za pomocą helikoptera LPR do szpitala specjalistycznego w Gdańsku. W tym celu nasi druhowie wyznaczyli i oznakowali lądowisko dla LPR na niewielkiej polanie, nieopodal miejsca zdarzenia.

W bezpośrednich działaniach zaangażowanych było łącznie 19 strażaków oraz 4 zastępy Straży Pożarnej:

– SLRt 1/1 – JRG Kościerzyna

– SLRt 1/1 – JRG Kartuzy

– SLRt 0,8/8 – OSP Sulęczyno

– GBA 2,5/24 – OSP Sulęczyno

Na miejsce zdarzenia przybyły również 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego z Kościerzyny oraz helikopter LPR