Obchody Święta Bożego Ciała

Święto Bożego Ciała to bardzo pracowity dzień dla druhów z Gminy Sulęczyno. W tym dniu w naszych szeregach zawsze panuje pełna mobilizacja.

4 czerwca nie tylko zabezpieczaliśmy trasę przemarszu procesji eucharystycznej ale byliśmy odpowiedzialni za budowę jednego z czterech ołtarzy, symbolizujących cztery ewangelie, cztery żywioły i cztery strony świata. Ołtarz zbudowany przez naszych druhów miał strażacki akcent – obraz św. Floriana – patrona i opiekuna strażaków. W procesji udział brały również poczty sztandarowe z OSP Sulęczyno i OSP Kistowo.

Ogromne podziękowania dla wszystkich druhów zaangażowanych w przygotowania i profesjonalne zabezpieczenie obchodów święta Bożego Ciała składa Zarząd OSP Sulęczyno