Pożar samochodu w dniu 8.04.2015

W dniu 8.04.2015 strażacy z Sulęczyna zostali poinformowani przez SKKP w Kartuzach o pożarze samochodu dostawczego na trasie Sulęczyno – Lipusz. Do działań niezwłocznie wyjechały dwa zastępy: GBA 2,5/24 oraz SlRt 08/8\. Po przybyciu na miejsce i zapoznaniu się z sytuacją pożarowa oraz z powodu braku zasilania wodnego, Kierujący Działaniami Ratowniczymi – Naczelnik OSP Sulęczyno, dh Kazimierz Gliniecki poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków, w sile jednego zastępu GCBA 5/36 z OSP Sulęczyno.

Ze względu na przewożony towar (opony samochodowe) na miejscu zdarzenia występowało silne zadymienie, dlatego I rota gaśnicza przystąpiła do działań w pełnym zabezpieczeniu ODO.

Spaleniu w 70% uległ samochód i towar w nim przewożony. Wstępnie straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Działania naszych ratowników trwały prawie 2 godz. W bezpośrednich działaniach udział brało 10 strażaków, patrol Policji oraz Straży Leśnej.