Wielki sukces Młodych Strażaków z Sulęczyna

W dniu 30 sierpnia w miejscowości Dębnica Kaszubska w powiecie słupskim odbyły się VII Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze wg. regulaminu CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przedstawicielem powiatu kartuskiego była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sulęczyna, która w składzie:

1. Wierzba Piotr
2. Kunkel Piotr
3. Driwa Karol
4. Stencel Sebastian
5. Gołuński Patryk
6. Mosz Sebastian
7. Łącki Dominik
8. Klasa Krzysztof
9. Orlikowski Filip
10 Steinke Mariusz
11. Roda Kacper
12. Mejna Marek
13. Lengowski Kacper
14. Birr Stanisław
15. Ziegert Michał

wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż młodzi strażacy z Sulęczyna okazali się bezkonkurencyjni w sztafecie pożarniczej, która wg regulaminu odbyła się na dystansie 400 m z przeszkodami. Sukces ten okupiony został ciężkimi treningami na długo przed samym startem. Swój niewątpliwie duży wkład w ten sukces włożył sztab trenerski w składzie:

– dh Jarosław Cichosz – I trener – członek OSP Suleczyno
– dh Andrzej Piechowski – II trener – Z-ca Naczelnika OSP Sulęczyno
– dh Anna Piechowska – członek zespołu trenerskiego – odpowiedzialna za sprawy techniczne.

III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Pożarniczych to jeden z największych sukcesów miejscowej jednostki OSP. Na to osiągnięcie miało wpływ zaangażowanie wszystkich członków OSP Sulęczyno oraz ogromny talent miejscowej młodzieży. Podbudowani tym sukcesem pragniemy nadal rozwijać naszą współpracę z lokalną młodzieżą w celu doskonalenia wyszkolenia sportowego i pożarniczego.