Inspekcja Gotowości Operacyjnej w Gminie Sulęczyno

Inspekcja Gotowości Operacyjnej w roku 2015 zakończyła się pomyślnie dla wszystkich 3 jednostek OSP z gm. Sulęczyno. Kontrola została przeprowadzona pod okiem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, st. bryg. Edmunda Kwidzińskiego, mł. bryg. Romualda Pituły i Andrzeja Rody, Komendanta Gminnego ZOSP.

Podczas Inspekcji, strażaków oceniano pod względem ich ubioru oraz ćwiczeń. Zwrócono uwagę na alarmowanie oraz gotowość ratowników do podjęcia działań w chwili alarmu. Również sprawdzono ogólne przygotowanie druhów pod kątem merytorycznym i praktycznym do udziału w zdarzeniach. Umiejętność obsługi oraz ogólny stan sprzętu, będącego na wyposażeniu jednostek OSP, został szczegółowo sprawdzona przez komisję.

Wszystkie jednostki OSP z gm. Sulęczyno z każdym zadaniem poradziły sobie wzorowo.

artykuł i zdjęcia - kartuzy.info