Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym

W dniu 23.11.2018 r  strażacy OSP Sulęczyno interweniowali w Borku (gm. Sulęczyno), gdzie doszło do pożaru na kondygnacji piwnicznej w  budynku mieszkalnym.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie kotłowni budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób przebywających w budynku oraz podaniu prądów gaśniczych na ognisko pożaru oraz spowolnienie rozprzestrzeniania się pożaru na wyższe kondygnacje.

Rota gaśnicza  działająca wewnątrz obiektu bardzo szybko zlokalizowała pożar oraz zminimalizowała jego skutki . Ogień powstał najpewniej wskutek nieprawidłowego składowania materiałów palnych. W wyniku pożaru spaleniu uległy trzy pomieszczenia piwniczne wraz z wyposażeniem o pow. 40 metrów kw.

W działaniach gaśniczych brały udział strażacy:

- OSP Sulęczyno,

- OSP Kistowo