Ćwiczenia strażaków z Powiatu Kartuskiego w ramach WBO

Zgodnie z rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach w dniu 30.10.2018 r w miejscowości Mściszewice, gm. Sulęczyno odbyły się ćwiczenia strażaków z Powiatu Kartuskiego w ramach plutonów ratowniczych WBO „ULEWA” i „EWAKUACJA”.

Jednym z celów do osiągnięcia była budowa wału przeciwpowodziowego oraz wypompowanie wody z terenów potencjalnie zalanych za pomocą pomp wysokiej wydajności. Drugi cel ćwiczeń miał za zadanie sprawdzić w rzeczywistości możliwości taktyczno – sprzętowe plutonu przewidzianego do ewakuacji oraz transportu  osób poszkodowanych i zagrożonych za pomocą łodzi ratowniczych z terenów zalewanych.

OSP Sulęczyno zgodnie z rozkazem Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku przewidziane jest do działań w ramach plutonu WBO „ULEWA” i  plutonu WBO „EWAKUACJA”.

W ćwiczeniach brały udział jednostki:

• JRG Kartuzy,
  • JRG Gdynia,