Mali ratownicy Gminy Sulęczyno

W roku obecnym w otwartym konkursie ofert z zakresu zadania publicznego pt. „Mali ratownicy Gminy Sulęczyno” udało nam się pozyskać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu w postaci defibrylatora AED oraz fantomu Baby Anne. Zakupiony sprzęt znajdzie się na  wyposażeniu naszej jednostki.

Dodatkowo w ramach zadania, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie jako wolontariusze  przeprowadzą cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 6 i 7  w  Szkołach Podstawowych oraz 2 i 3 klas gimnazjalnych Gminy Sulęczyno. Każdy z uczniów otrzyma opaskę odblaskową oraz ulotkę dotyczącą pierwsze pomocy.

Za nami pierwszy cykl szkoleń w Szkole w Sulęczynie oraz Mściszewicach. Na wrzesień zaplanowaliśmy kolejne szkolenia dla uczniów w szkołach w Podjazach, Borku oraz Węsiorach.