Gminne uroczystości z okazji Dnia Strażaka

Jak co roku ten wyjątkowy dzień jednoczy wszystkich strażaków z Naszej gminy i ich rodziny. Gościliśmy również wielu sympatyków i przyjaciół, wśród nich wicewojewodę pomorskiego Mariusza Łuczyk,  radnego województwa pomorskiego Jerzego Barzowskiego, starostę powiatu kartuskiego Janinę Kwiecień, dyrektora Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Edmunda Kwidzińskiego oraz silną reprezentacja władz Gminy Sulęczyno  z wójtem Bernardem Gruczą na czele.

Gminne uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od Mszy świętej w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin.  Celebrował ją proboszcz parafii pw. Św. Trójcy w Sulęczynie. Po uroczystej mszy św. strażacy i ich rodziny udali się do strażnicy OSP, gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości.

Serię podziękowań i życzeń rozpoczął wójt. Dziękował strażakom za ofiarność i poświęcenie, a w szczególności za ich pracę po ubiegłorocznej nawałnicy.

"W każdej potrzebie służycie społeczeństwu, za co Wam dziękuję. Niech Pan Bóg Wam błogosławi. Życzę Wam satysfakcji, radości, uśmiechu, byście z każdej akcji wracali zdrowi i cali" – powiedział.

/Zdj. OSP Sulęczyno, Kartuzy.Info, Kurier Kaszubski/