KONTAKT
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
ul. S. Żeromskiego 5
83-320 Sulęczyno

tel - 0-58 684 41 87
fax - 0-58 685 02 11

ospsuleczyno@wp.pl
ODWIEDZINY
Jesteś Free Website Counters
osobą odwiedzającą naszą stronę
ARCHIWUM
TU JESTEŚMY

mapa

OSP NA YOU TUBE

YouTube

POLECAMY

 

 

s5_logo

SGSP

CNBOP-PIB

LOGO

 

pp

strazak_logo

 

Nasi druhowie wyróżnieni nagrodą specjalną za męstwo i poświęcenie

Z rana była Warszawa i specjalna – tylko dla nielicznych w kraju nagroda. Wieczorem druhowie ci odebrali Perłę Kaszub przyznaną im za bohaterską postawę podczas apogeum sierpniowej nawałnicy.

9 lutego w Warszawie miała miejsce gala nagród Fundacji im. Hanki Bożyk.Podczas niej nagrodzono 4 osoby z różnych region Polski, które wyróżniły się tym, że uratowały komuś życie. Wśród nich dwójka, to byli „nasi” druhowie z jednostki w Sulęczynie.

- To są specyficzne wyróżnienia. Dostaliśmy je za to że uratowaliśmy dziadka i 14-letnią wnuczkę. My to traktujemy nie jako nagrodę dla nas, ale dla tych wszystkich druhów, ochotników którzy nie tylko w nocy z 11 ma 12 sierpnia, ale i przez kolejne dni i tygodnie do dzisiaj walczą ze skutkami tej wichury – mówi jeden z nagrodzonych - prezes OSP w Sulęczynie - dh Robert Roda.

Perła Kaszub

Bohaterską postawę strażaków doceniła też kapituła „Perły Kaszub”. Druhowie z jednej gali trafili na drugą. Za „odwagę i determinację w niesieniu pomocy (…) oraz za profesjonalizm w działaniach ratowniczych” dostali najbardziej prestiżowe powiatowe wyróżnienie.
- Wzywaliśmy helikopter, ale nie był w stanie dolecieć. Jedyna droga do poszkodowanych wiodła przez jezioro. A później trzeba się było przedrzeć do poszkodowanych przez powalone drzewa. Czasem przedzieraliśmy się górą, czasem pod drzewami, a czasem wycinaliśmy tunele w tych splątanych drzewach. To jest taka adrenalina, że człowiek sam nie wie dokąd jedzie. Zbieramy się jak najszybciej, czasem nawet w piżamach bo było to przecież w środku nocy – wspomina Robert Roda.

Wszędzie daleko

Gmina Sulęczyno leżu na skraju 3 powiatów – kartuskiego, kościerskiego i bytowskiego. Dojazd tu zabiera zawsze dużo czasu, a kiedy – jak podczas sierpniowej nawałnicy – dojazd jest utrudniony, strażacy-ochotnicy zostają zdani sami na siebie.
- Kiedy coś się dzieje jesteśmy sami. Pomoc z Kartuz trafiła do nas dopiero po 4 godzinach. Czasami ludzie narzekają "po co tyle sprzętu straży", ale jak ich dotknie nieszczęście, okazuje się, że jest on potrzebny – dodaje Robert Roda.

/tekst Express Kaszubski/

/zdj. Dziennik Bałtycki, OSP Sulęczyno/

 

ksiazka

Ochotnicza Straż Pożarna

w Sulęczynie

korzysta z dotacji

MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

na zakup pojazdów pożarniczych, umundurowania,

sprzętu pożarniczego, wyposażenia, szkoleń oraz remontów strażnic.

SPONSORZY

Kapeo

2 layer1

4

5

6

7 8

12

13

14

15