Kurs Ratownictwa Technicznego dla strażaków z gminy Sulęczyno

Przez ostatnie dwa weekendy strażacy z naszej gminy oraz kilku druhów z OSP Goręczyno i OSP Staniszewo uczestniczyło w kursie z zakresu ratownictwa technicznego.

Prawie 40 strażaków po kilkunastu godzinach przygotowania teoretycznego z zakresy taktyki działań ratowniczych oraz podstaw BHP prowadzenia działań technicznych  i ćwiczeń praktycznych ze sprzętem hydraulicznym, po przeprowadzonym egzaminie, może się poszczycić zaliczeniem wszystkich bloków tematycznych.

Strażacy z naszej gminy są nie tylko świetnie wyposażeni ale również doskonale przygotowani do prowadzenia profesjonalnych działań technicznych na drogach publicznych.

Jest to kolejny cykl szkoleń realizowanych w naszej jednostce, których celem jest podnoszenie indywidualnych umiejętności ratowników OSP Sulęczyno oraz innych strażaków z terenu naszej gminy.